ORTODONTİ APAREYLER

Hawley Aparey

Akrilden yapılan hareketli plaktır. Sabit olmaması temizlenebilirliğini kolaylaştırır ancak hasta kooperasyonu gerektirir.

Expansiyon Aparey

Üst çenenin dar olduğu olgularda üst çeneyi iskeletsel anlamda genişletmek amacıyla kullanılır. 9-15 yaşları arası apareyin en etkili olduğu dönemdir.

Mono Blok Aparey

Alt çenenin geride olduğu veya çene kayıklığı bulunan olgularda kullanılan ve tek parça halinde olup her iki çeneyi kavrayan bir apareydir.

Nance ve T.P.A Aparey

Nance apareyi, dişlerin hareketini takiben üst molar dişlerini hafifçe genişletmek veya döndürmek veya dişleri yerinde tutmak için kullanılabilir. Aparey genel olarak üst molar dişlerinin öne kaymasını önlemek için ve sabit bir üst tutucu olarak da kullanılabilir. (TPA)Tran-Palatal Arch Appliance, molar dişlerinin pozisyonunu sabitlemek için kullanılır.

Hyrax

Sabit tedavi öncesinde veya sırasında arkı genişletmek için kullanılır. Tamamen biyomedikal paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve gövde, hijyene yardımcı olacak kaba alan olmadan tamamen pürüzsüzdür. Her bir genişletme cihazı ile, doğrudan kol üzerinde entegre bir aktivasyon anahtarı sağlıyoruz.

Yer Tutucular

Pediatrik aparey (bant ve halka olarak da bilinir) çıkarılan süt dişlerinin alanını tutmak için kullanılır.

Sporcu Plağı

Spor ağızlıklarımız çeşitli renk ve kalınlıklarda üretilir. Sağlam, çift veya üç renkli bir ağızlık oluşturabiliriz. Spor koruyucumuz sporun temasına bağlı olarak 3,4 veya 5 mm kalınlıkta yapılabilir.

Beyazlatma Plağı

Modelleme sonrası beyazlatma materyali için boşluk oluşturulur ve devamında plaklar hazırlanır

Gece Plağı

Gece plağı, uyku anında çenenin sıkılması ve diş gıcırdatma problemleri sonucunda, dişlerde oluşabilecek aşınma ve çene yapısının bozulması durumlarından korunmak için tasarlanmış olan özel bir plaktır.

Gece Plağı Akrilik

Sert akrilikten yaplan, dental arklardan birindeki dilerin oklüzal veya insizal yüzeylerine uyarak kar ark ile tam bir oklüzal kontakt kurulmasn saglayan, çkarlabilir apareylerdir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ

Merak ettikleriniz ve daha fazlası için mesajlarınızı bekliyoruz.