HAREKETLİ PROTEZLER

Total Protez

Tam diş protezler çürük, travma,kemik erimesi gibi sebeplerle tüm tüm dişlerin kaybedildiği durumlarda alt ve üst çeneye dokudan destek alarak oturan hareketli protezlerdir.

Hassas İskelet Tutucu

Hassas tutucu olarak adlandırılan bu protezlerde dişler üzerine gelen kroşeler yerine destek dişlerin üzerine yapılan kronlar kullanılır. Bu tip protezlerde hareketli kısım, ağızdaki sabit protezlere özel olarak hassas tutucular ya da sürgü sistemleri ile bağlanırlar.

İskelet Protez

İskelet protezler doğal dişlerden destek alırken özel tırnaklar ve dişleri saran kroşeler vasıtası ile fonksiyonlarını yapabilmektedirler.

Alerji Akriliği

Hareketli protezlerde kullanılan özellikle renk verici materyallere karşı bazı hastalarda oluşan alerji durumlarında uygulanır. Protezlerin hasta dokusuna temas yüzeylerinde alerji oluşturan materyal kullanılmaz, estetiği sağlamak için temassız yüzeylerde kullanılabilir.

İmplant ve Bar Üzeri Protez

İmplant destekli protez tasarımı mini implantlar veya standart implantlar şeklinde implant üstü top bağlantılı protezler de olabilmektedir. Üst bar bağlantılı protezler de implant üstü hareketli protezler arasındadır.

İmmediat Protez

Diş çekimlerinden önce planlanarak yapılan ve çekim sonrası ağıza hemen uygulanan protezlerdir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ

Merak ettikleriniz ve daha fazlası için mesajlarınızı bekliyoruz.