ESTETİK MATERYALLER

Modern diş hekimliği, gelişen teknoloji ve materyaller yardımıyla hastalarına arzuladıkları gülüşü kazandırmasına imkân tanımaktadır. Estetik tedavi; Porselen lamina, zirkonyum, kompozit ile yapılan uygulamalar ve implant tedavilerini içerir. Estetik Diş hekimliği sadece dişlerin estetiği ile değil, aynı zamanda diş eti rengi, biçimi, dudak biçimi ve yüzün genel görünümü ile de ilgilenir.

zirkon

ZİRKON

Zirkonyum oksit seramikler; yüksek esneme güvenliği, gerileme ve baskı dayanımı, biyo-uyumluluğu ve estetiği ile restoratif diş diş hekimliğinde geniş kullanım alanı bulmuştur.

Zirkon Kron Köprü

Diş Destekli ZrO2 Köprü Estetik vakalar için simanla yapıştırılan restorasyonlar.

Zirkon Ti Base Custom Abutment

Kişiselleştirilmiş yüksek doğal estetik ve diş eti uyumuna sahip Zr02 Abutmentler; titanyum alaşımlı Grade5 (Ti Al6V4) ten üretilen Ti Base Titanyum kaide üzerine kazıma yöntemi ile üretilmektedir.

İmplant üreticileri ile aynı vida kullanılmaktadır.

Zirkon Custom Abutment

Titanyum Kaide Üzerine Zr02 Kronlar biyouyumlu titanyum kaideler üzerine laboratuvarda simanla yapıştırılan, oklüzal vidalı kişiselleştirilmiş restorasyonlardır.

Ti Base’in U-formu sayesinde implant üzerine kron yerleştirilirken vidanın 30 dereceye kadar açıyla çalışmasına imkan sağlar.

zirkon
ips-empress-sistem

IPS EMPRESS SİSTEM

CAD-CAM ( Dijital Tasarım ve kazıma) ve Çekirdek pres yöntemi opsiyonları bulunmaktadır.

IPS Empress CAD

Hem estetik özellikleri hem de dayanıklılığı günlük klinik uygulamalar ile doğrulanmıştır.

Tam kontur restorasyonların verimli üretimi için uygundur ve çok yönlü uygulama seçenekleri, kapsamlı endikasyonlar yelpazesi ve yüksek dayanıklılığı ile bilinir. Lekeli, Efekli çalışmaya uygun ve tek adımda kristalize mümkündür.

IPS e.max CAD

20 yıldan fazla başarılı klinik performansla ilişkilidir.

Farklı bukalemun etkisi ve doğal flüoresansı sayesinde doğal diş yapısını takı bir sonuç verir. En yüksek estetik seviyelerle bilinir ve kolayca parlatılabilir.

IPS Empress Estetik

Cam seramik ışığı doğal olarak saçan ve dengeli bukalemun etkisi oluşturan, fazlasıyla estetik, lösit bazlı bir materyaldir.

Yarısaydamlığı ve gerçek gibi görünüşüyle kullanıcılara ilham verir.

ips-empress-sistem
diger materyeller

DİĞER MATERYALLER

Kompozit

Modüler restorasyonlar için kompozit sistem.

En son seramik polimer teknolojisine ile bu gelişmiş, dayanıklı, nano hibrit, ışıkla sertleşen kompoziti ortaya çıkarmıştır. Porselene benzer flekilde oral ortamda parlaklık, yarı saydamlık ve doğal bir yansıma sağlar.

Gradia / Tetra

Belirgin bukalemun etkisi nedeniyle, restorasyonları difl yap›s›na iyi uyum sağlar. Restorasyonlar kazınır, parlatılır ve uygulanır. Çok etkilidir, hızlı ve kolay bir şekilde estetik sonuçlar verir.

Inlay / Onlay

Inley ve onley ler dolgu ile kuron (kaplama) arasında bir çözümdür. İnleyle karşılaştırıldığında onleyler daha geniş alanı kapsarlar.

Peek / Trinia

CAD / CAM tekniği için özel olarak kullanılan peek malzemesi; aşınma ve korozyona karşı yüksek direnç, kemik benzeri elastikiyet modülü, düşük ağırkığın rahatlığı ve metal alerjisi olan olanlar için biyouyumlu yönleri ile idealdir.

diger materyeller

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ

Merak ettikleriniz ve daha fazlası için mesajlarınızı bekliyoruz.